/  /  /  / Zobacz co się zmieniło w nowym Renault Megane
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Zobacz co się zmieniło w nowym Renault Megane

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Renault zmienia gamę kompaktowego Megane. Rodzina modeli Megane, zwracająca uwagę bardziej dynamicznym wyglądem, jest atrakcyjniejsza dzięki nowej, charakterystycznej dla marki stylistyce.

Podobnie jak wszystkie nowe modele Renault, gama Megane przyjmuje nową, charakterystyczną dla marki stylistykę. Megane w wersji hatchback, coupe oraz Grandtour otrzymują nowy zderzak, nowe wloty powietrza i nową maskę z powiększonym logo producenta na czarnym błyszczącym tle.

Nowe eliptyczne reflektory oraz nowe światła do jazdy dziennej, zachodzące aż na boki błotnika, potęgują dynamizm poszczególnych modeli gamy Megane.

Spójność stylistyczną całej gamy podkreśla identyczny przód w wersji hatchback, coupe i Grandtour, chociaż każdy z tych modeli zachowuje jednocześnie swój własny charakter.


"W przypadku nowego designu wyzwanie polegało na zachowaniu specyfiki każdego z modeli przy zastosowaniu wspólnego przodu. Pomimo nowej maski i nowego zderzaka gama Megane zachowała spójność stylistyczną z bokiem i tyłem nadwozia. Wprowadzenie nowego stylistycznie przodu nadało samochodom nowy wygląd, spójny z innymi modelami marki - tłumaczy Jean-Phillipe Terier, kierownik projektu ds. designu/Gama C.

Ciekawe nowości w segmencie kompaktów

Gama Megane została wyposażona w najnowsze rozwiązania i zaawansowane technologie Renault, m.in. takie jak multimedialny system RenaultR-Link z dostępem do usług on-line.

W gamie Megane zostanie również po raz pierwszy wprowadzony silnik benzynowy o mocy 130 KM, w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów EDC z podwójnym sprzęgłem.

Jak podkreśla francuski producent Wysoki poziom komfortu wnętrza i przyjemność prowadzenia pozostają nadal najważniejszymi cechami modeli z gamy Megane, pozwalającymi opisać doznania odczuwane za kierownicą tych flagowych pod względem jakości modeli marki.

Odnowiona została również oferta wersji sportowych, czyli modeli Renault Megane GT oraz RS.

Nowa gama Megane wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim w pierwszym kwartale 2014 r. i w ciągu roku 2014 pojawi się w pozostałych krajach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama