/  /  /  / Zmiany w Banku RCI w Polsce
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Zmiany w Banku RCI w Polsce

Renault Polska|
null
null

31 stycznia nastąpiło przekształcenie RCI Bank Polska w RCI Banque SA Oddział w Polsce. Połączenie jest elementem reorganizacji działalności RCI na szczeblu międzynarodowym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Podobne zmiany nastąpiły w takich krajach jak Niemcy, Hiszpania, Włochy czy Szwecja. Celem jest uproszczenie struktur, wzmocnienie kontroli wewnętrznej i poprawa skuteczności zarządzania działalnością finansową całej grupy.

"Zmiany nie mają wpływu na zakres działalności banku w Polsce i nie będą odczuwalne dla naszych klientów - podkreśla Tomasz Latała-Golisz, dyrektor generalny RCI Banque SA Oddział w Polsce.
 
Przekształcenie w RCI Banque SA Oddział w Polsce odbyło się w drodze przejęcia RCI Bank Polska przez jedynego akcjonariusza, czyli spółkę RCI Banque SA. Oddział w Polsce będzie tak jak dotychczas zobowiązany do stosowania przepisów prawa polskiego: Prawo bankowe, Ustawa o kredycie konsumenckim, Prawo pracy itp.

Zmianie natomiast ulega nadzór bankowy: obecnie będą to władze nadzorcze Francji zamiast polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.

Ponadto, 21 stycznia spółka Renault Credit Polska Sp. z o.o. zmieniła nazwę na RCI Leasing Polska Sp. z o.o. Podmiot również należy w 100% do Grupy RCI Banque.

W 2012 r. RCI Bank Polska SA udzielił 5 066 kredytów na zakup samochodów nowych i używanych marek Renault, Dacia i Nissan, natomiast Renault Credit Polska zawarło 3 291 umów leasingowych.

Udział leasingu RCP w łącznej liczbie samochodów Renault i Dacia zakupionych w leasingu w 2012 r. wyniósł odpowiednio 45% i 48%. Jednocześnie 40% klientów indywidualnych Renault i 18% Dacii sfinansowało zakup samochodu kredytem RCI.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama