/  /  /  / Renault Clio zdobywa kolejne cenne nagrody
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Renault Clio zdobywa kolejne cenne nagrody

Renault Polska|
null
© Renault
null

W XI edycji plebiscytu Auto Lider, organizowanego przez redakcję tygodnika Motor oraz miesięcznika Auto Moto, nowe Renault Clio zajęło pierwsze miejsce w kategorii: auta małe i miejskie.

W ramach plebiscytu na łamach obu czasopism oraz na stronie internetowej prezentowane były najciekawsze modele, innowacje techniczne oraz projekty marketingowe branży motoryzacyjnej roku 2012. Głosami czytelników w kategorii auta małe i miejskie zwyciężyło nowe Renault Clio, wyprzedzając Toyotę Yaris oraz Audi A1.

Nowe Clio nie miało też sobie równych w XIX edycji plebiscytu na Najlepsze Samochody Roku według czytelników Auto Motor i Sport, zwyciężając w kategorii: samochody małe. W sumie można było głosować na swoich faworytów spośród 373 modeli dostępnych w sprzedaży w Polsce i w Europie. Wyłoniono 30 zwycięskich samochodów po trzy w każdej z 10 klas.

Na potrzeby plebiscytu modele pogrupowane zostały według wielkości, rodzaju nadwozia i przeznaczenia. Czytelnicy głosowali na auto, które według ich przekonania jest najlepsze bez względu na cenę.

W plebiscycie udział wzięło ponad 7 000 osób.

Nowe Renault Clio według czytelników zasłużyło na miano lidera w kategorii małe samochody, wyprzedzając Audi A1 oraz Alfę Romeo MiTo.

Dodatkowo stworzono kilka kategorii, w których czytelnicy np. wskazywali marki, których cena odpowiada wartości auta i tu na trzeciej pozycji znalazła się Dacia.

Plebiscyt Best Cars 2013 ma pokazać motoryzacyjne upodobania Polaków w porównaniu np. z innymi krajami. Z tego samego zestawu modeli swoich faworytów wybierali również czytelnicy w innych krajach: nowe Clio zwyciężyło w swojej kategorii również w Portugalii i w Słowenii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama