/  /  /  / Nowe Renault Megane w salonach
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Renault Megane w salonach

Renault Polska|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jak podaje generalny importer, gama zmodernizowanego Renault Megane jest już dostępna w polskich salonach sprzedaży. Auto kosztuje dzięki promocji już od 53 250 złotych.

Podobnie jak wszystkie nowe Renault, tak i gama Megane przyjęła nową, charakterystyczną dla marki stylistykę. Megane w wersji hatchback, coupe oraz Grandtour otrzymują przeprojektowany zderzak, wloty powietrza i maskę z powiększonym logo Renault na czarnym, błyszczącym tle.

Nowe eliptyczne reflektory zachodzące aż na boki błotnika oraz nowe światła do jazdy dziennej, wykonane w technologii LED, potęgują dynamizm poszczególnych modeli z gamy Megane.

Spójność stylistyczną całej gamy podkreśla identyczny przód w wersji hatchback, coupe oraz Grandtour, chociaż nadal każdy z tych modeli zachowuje swój własny charakter. Megane hatchback ma jeszcze bardziej elegancki i nowoczesny styl. Megane Grandtour zachowuje swój praktyczny charakter, a jednocześnie zwraca uwagę płynną sylwetką. Z kolei Megane Coupe utrzymuje dynamiczną, sportową linię.

Nowości rynkowe 2014

W związku z odnową stylistyczną aut Renault również sportowe odmiany modelu Megane zmieniają swój wygląd. Oprócz zmian w designie wersja GT jest teraz dostępna z silnikiem 2.0 T Renault Sport 220, a nowy Megane RS jest wyposażony w funkcję RS Replay, dostępną z systemem RS Monitor 2.0.

Jako ukoronowanie gamy, nowy Megane RS został stworzony, by zapewnić maksymalną przyjemność jazdy. Jest wyposażony w silnik 2.0 T Renault Sport 265, przednie zawieszenie z niezależnym sworzniem, zapewniające idealne trzymanie się drogi i optymalną skuteczność napędu oraz w dwa typy zawieszenia do wyboru (Sport lub Cup).

Dostarczające maksymalnych sportowych wrażeń zawieszenie jest owocem innowacyjnej myśli technicznej Renault Sport.

Rozwijający w trybie Sport moc 265 KM przy 5500 obr./min i osiągający moment obrotowy 360 Nm już przy 3000 obr./min turbodoładowany silnik 2.0 16V zapewnia nowemu Megane RS wysokie osiągi. Ten mocny i elastyczny silnik jest wyposażony w system zmiennych faz rozrządu zaworów ssących, zwiększający moment obrotowy przy niskich obrotach oraz turbosprężarkę o ciśnieniu doładowania 1,5 bara, zwiększającą moc silnika na wyższych obrotach.

Nowy Megane RS jest dostępny w polskich salonach Renault w cenie 106 550 zł.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama