/  /  /  / Koleos do sprawdzenia. Może być usterka
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Koleos do sprawdzenia. Może być usterka

UOKIK|

Jak poinformowała firma Renault Polska, wybrane egzemplarze modelu Renault Koleos mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Renault Polska, wybrane egzemplarze modelu Renault Koleos (auta, w których pomiędzy 6 a 10 września 2010 zamontowano kolumnę kierownicy dostarczoną przez kooperanta) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Otóż w niektórych egzemplarzach na skutek niedostatecznego przylutowania jednego z elementów do płytki drukowanej układu elektronicznego modułu sterownika elektrycznego wspomagania układu kierowniczego, istnieje potencjalnie możliwość wystąpienia przerwy na połączeniu lutowanym. W następstwie tego mogłoby dojść do utraty wspomagania układu kierowniczego, co zostaje zasygnalizowane zaświeceniem się kontrolki „stop” na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 29 samochodów (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o sytuacji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania sprawdzenia i ewentualnej wymiany modułu sterownika elektrycznego wspomagania układu kierowniczego, jeśli będzie to uzasadnione.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel. 22 541 10 00 / 02, faks: 22 541 10 01; http://www.renault.com.pl, e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl, infolinia: 22 575 99 99).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama