/  /  /  / Akcja naprawcza u Renault
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza u Renault

UOKIK|

Jak poinformowała firma Renault Polska, wybrane egzemplarze modelu Renault Fluence/Megane III Generation mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Renault Polska, wybrane egzemplarze modelu Renault Fluence/Megane III Generation mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż producent nie może do końca wykluczyć możliwości, że w przypadku niektórych egzemplarzy w trakcie ewentualnego zderzenia czołowego istnieje potencjalnie możliwość braku rezystancji jednego z elementów elektrycznych modułu sterującego poduszkami powietrznymi. Przepływ prądu może spowodować częściowe uszkodzenie tego elementu i w efekcie utratę funkcji modułu sterującego. W wyniku tego może nie zadziałać poduszka powietrzna kierowcy lub zadziałać poduszka pasażera (pomimo jej wyłączenia).

Na polskim rynku omawianą akcją przywoławczą objętych jest 1 779 samochodów (lista VIN patrz tutaj). Renault Polska posiada informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków w tym zakresie.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą, są powiadamiani listownie przez generalnego importera Renault i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu dokonania kontroli i przeprogramowania modułu elektronicznego poduszek powietrznych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama