/  /  /  / Renault Keraxy w kopalni w Bełchatowie
Renault Trucks

Renault Trucks

Zmień
Renault Trucks to francuski producent samochodów ciężarowych, z siedzibą w Saint-Priest koło Lyonu. Historia powstania firmy sięga początków XX wieku, kiedy to Renault zbudował pierwszą ciężarówkę.
Dowiedz się więcej o marce
 

Renault Keraxy w kopalni w Bełchatowie

Renault Trucks Polska|
null
© Renault Trucks
null

W listopadzie firma Betrans z Bełchatowa zakupiła 5 pojazdów Renault Kerax 430.35 Heavy w konfiguracji 6x6. Betrans jest spółką córką Kopalni Bełchatów i poza usługami z zakresu transportu drogowego zajmuje się również sprzedażą i transportem węgla brunatnego oraz kruszyw.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
6 modeli Kerax zakupionych w ubiegłym miesiącu przez Bertrans będzie wykorzystywanych na terenie kopalni do wożenia kruszyw. Pojazdy zostały wyposażone w silnik DXi11 o mocy 430 KM, manualną 16-biegową skrzynię ZF-16 oraz opony G13 R 22,5.

Co więcej, posiadają niezależne ogrzewanie wodne marki Eberspaecher oraz centralne smarowanie Groeneveld, które obejmuje również punkty smarne na zabudowie.

Dla podniesienia komfortu i bezpieczeństwa w samochodach zastosowano podgrzewaną elektrycznie szybę przednią, klimatyzację dla zanieczyszczonego powietrza, radio CD MP3 z systemem Bluetooth, pneumatyczne sygnały dźwiękowe, lampy przeciwmgielne, dodatkowe lampy dalekosiężne oraz fabryczny autoalarm.

Zabudowa tylnozsypowa marki Skibicki o pojemności 15 m3 została wykonana ze stali o podwyższonej jakości, a jej podłoga jest podgrzewana poprzez spaliny pojazdu.

Ponadto, Keraxy są przystosowane do ciągnięcia przyczep.

To nie pierwsza współpraca Betransu z Renault Trucks: firma posiada już w swojej flocie kilka ciągników Renault Premium oraz Renault Maxity.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama