/  /  /  /  / Magnum Legend we flocie firmy Duda
Renault Trucks Mascott

Renault Trucks Mascott

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Magnum Legend we flocie firmy Duda

Renault Trucks Polska|
null
© Renault Trucks
nullnull

Jeden z pierwszych w Europie i na razie jedyny w Polsce egzemplarz specjalnej wersji modelu Renault Magnum Legend trafił do firmy Duda Transport & Logistic z Kielc.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Magnum Legend to specjalna wersja największego pojazdu produkowanego przez Renault Trucks. Ten ciągnik siodłowy „ubrany” jest w charakterystyczne, biało-czarne malowanie, kojarzące się z pierwszą wersją z 1991 roku. Na drogi świata wyjedzie tylko 99 takich pojazdów.

Dealerem Renault Trucks, któremu udała się sztuka sprzedaży tak ekskluzywnego pojazdu, jest firma Tandem z Katowic. Natomiast szczęśliwym właścicielem jest dynamicznie rozwijająca się, założona w 2004 roku firma Duda Transport & Logistic, działająca w sektorze TSL.

Duda Transport & Logistic ma 60 własnych zestawów, ale prowadzi też prężnie działającą spedycję krajową i międzynarodową, w której na kontraktach pracuje 450 pojazdów innych przewoźników. Wielu z nich jeździ tylko dla tej spedycji, korzystając z wynajętej na korzystnych warunkach naczepy. Firma ma ich 250: to pojazdy renomowanych marek, które po zakończeniu umowy najmu przewoźnicy mogą odkupić po atrakcyjnej cenie.

Duda Transport & Logistic ma trzy oddziały (w Kielcach, Katowicach i Krakowie). W nieodległych planach jest też otwarcie oddziału w Niemczech.

W taborze 60 własnych samochodów 10 to pojazdy Renault Trucks (modele Premium i Magnum), ale w najbliższym czasie ich liczba wzrośnie. Pierwszym z nabytków jest Magnum z limitowanej serii Legend noszące na tabliczce numer 10. Już niebawem flota firmy wzbogaci się o kolejnych 12 ciągników Renault. Ich zakup został sfinansowany przez Renault Trucks Financial Services (RTFS).

Wszystkie pojazdy firmy oraz współpracujących z jej spedycją przewoźników wyposażone są w urządzenia GPS pozwalające na dokładne śledzenie tras przejazdów oraz wielu innych parametrów jazdy.

"Bardzo się cieszę, że udało mi się kupić pierwszy egzemplarz w Polsce, bo podobno było na niego pięciu chętnych. Zdecydowaliśmy się na zakup tego pojazdu ze względu na jego unikatowość. Przy tak małej serii to będą naprawdę niepowtarzalne auta - mówi Sławomir Duda, właściciel firmy.

"Legend idealnie nadaje się do roli firmowej wizytówki, takiego flagowego okrętu. Poza tym jego kolory nam pasują: wszystkie pojazdy Duda Transport są białe. Nasze Magnum będzie jeździło z nową naczepą kurtynową w firmowych barwach. Oczywiście będzie pracować, ale mam zamiar pokazywać je również na zlotach samochodów ciężarowych. Nie zamierzam go tuningować, dodaliśmy tylko orurowanie z oświetleniem diodowym pod progami i na przodzie oraz dachową belkę z lampami dalekosiężnymi. Naczepa, z którą samochód współpracuje, została zaopatrzona w polerowane, aluminiowe obręcze kół".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Trucks Mascott