/  /  /  /  / Auta w sam raz na rosyjskie mrozy
Renault Trucks Mascott

Renault Trucks Mascott

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Auta w sam raz na rosyjskie mrozy

Renault Trucks|
null
© Renault Trucks
nullnull

Rosyjska firma Rosdorstroyha, odpowiedzialna za porządkowanie i naprawę dróg, wzbogaciła się o 35 pojazdów Renault Kerax z pakietem Extreme Cold. Keraxy już wcześniej miały okazję zmierzyć się z surowym rosyjskim klimatem podczas prac budowlanych i na terenach kopalń.

Tym razem pojazdy te trafią w okolice Ptersburaga, czyli miasta słynącego z oblodzonych dróg i ciężkich warunków pogodowych.

Duża ładowność, największy prześwit na rynku oraz zoptymalizowana moc sprawiły, że Kerax cieszy się w Rosji świetną reputacją, czego wyrazem są nagrody jakie mu przyznano.  W 2009 roku Kerax otrzymał nagrodę dla najlepszego pojazdu w kategorii HGV, a w 2010 tytuł ciężarówki roku. Teraz, po raz kolejny, jedna z głównych firm rosyjskich zdecydowała się postawić na Keraxa.

Jesienią Renault Trucks Vostok dostarczy 35 podwozi w konfiguracji 6x4 do Rosdorstroy, firmy pochodzącej z Petersburga specjalizującej się w porządkowaniu i reperowaniu dróg.

Obecnie Rosdorstoy ma w swoim posiadaniu 100 pojazdów ciężarowych, z czego 1/3 stanowią Keraxy.

Te 34-tonowe pojazdy DMC wyposażone w silnik DXi11 o mocy 380 KM będą pracowały w bardzo ciężkich, zimowych warunkach na terenie Petersburga i okolic. W związku z tym zostały wyposażone w pakiet Extreme Cold, zawierający system wstępnego podgrzewania oleju silnikowego w momencie, kiedy pojazd jest w stanie spoczynku. Dzięki temu łatwiej go później uruchomić.

Co więcej, system ten wyposażony został w specjalne płyny chłodnicze, które nie zamarzają nawet przy -40 stopni C, podgrzewacz paliwa oraz system podgrzewania kabiny zapewniający kierowcy maksymalny komfort.

Pojazdy posiadają również urządzenia do kruszenia lodu z jezdni oraz wyposażenie typowe dla pługów śnieżnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Trucks Mascott