/  /  /  / Takie może być nowe Porsche Cajun
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Takie może być nowe Porsche Cajun

SAMAR.PL|

Marka Porsche nie zamierza bezczynnie przyglądać się, jak konkurenci wprowadzają na europejski rynek coraz to nowe modele segmentu prestiżowych SUV. W roku 2013 światło dzienne ujrzy projekt Cajun, który technicznie będzie spokrewniony z Audi Q5.

Po kliknięciu na ten link obejrzeć można komputerową wizualizację modelu Porsche Cajun nowej generacji. Samochód niemieckiej marki będzie miał swoją premierę w roku 2013.

Według wiarygodnych źródeł, ceny modelu Porsche Cajun mogą rozpoczynać się w okolicach 40 000 EUR. Rocznie koncern sprzedawać chce około 60 000 sztuk.

Miejscem produkcji Porsche Cajun będzie zakład w Lipsku, który zostanie w związku z tym rozbudowany kosztem około 500 mln EUR.

Wprowadzając do produkcji ekonomiczny i dynamiczny model Cajun, Porsche chce poszerzyć swoją obecność w segmencie SUV, cieszącym się wielkim popytem na całym świecie. Nowa generacja Cayenne wyraźnie umacnia swoją pozycję na rynku jako jeden z najlepszych pojazdów łączących cechy terenowe i sportowe w segmencie premium.

Cajun, lekki, łatwy w prowadzeniu i posiadający typowe cechy Porsche, sprzyjać będzie dalszej ekspansji firmy w tym segmencie. Jako atrakcyjny model klasy podstawowej ma za zadanie otworzyć dostęp do świata Porsche kolejnej, jeszcze młodszej grupie nabywców, pełniąc w ofercie rolę podobną jak Boxster (lider rynkowy wśród dwumiejscowych samochodów sportowych z silnikiem centralnym).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama