/  /  /  / Oświetlenie w Porsche Macan. Efektywnie i efektownie
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oświetlenie w Porsche Macan. Efektywnie i efektownie

Porsche|
null
© Porsche
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W modelach segmentu premium, choć nie tylko, systemy oświetlenia stanowią bardzo ważne uzupełnienie projektu linii nadwozia samochodu i dodatkowo podnoszą atrakcyjność auta w oczach klientów oraz zwracają uwagę innych kierowców jadących obok.

Systemy oświetlenia i stylistyka nowego Porsche Macan, który na rynku pojawi się w roku przyszłym, tworzą jednolitą całość, zapewniając wyjątkową funkcjonalność. Charakterystyczne cechy przedniej części nadwozia Macana obejmują proporcjonalnie duże moduły głównych reflektorów, świateł dziennych i rozmieszczenie świateł przeciwmgielnych.

Smukłe światła tylne podkreślają charakter samochodu sportowego, przez co Macan staje się nieomylnie rozpoznawalny nawet w ciemności.

Poliepsoidalne halogenowe lampy główne stanowią wyposażenie seryjne w Macanie. Reflektory główne bi-ksenononowe są również dostępne jako opcja (w standardzie w Macan Turbo). Również z technologią poliepsoidalną światła te obejmują statyczne i dynamiczne światła oświetlania zakrętów PDLS (Porsche Dynamic Light System).

Wersje modelowe Macan S i Macan S Diesel wyposażone są w halogenowe światła do jazdy dziennej, a Macan Turbo wyposażony jest w światła w 4-punktowej technologii LED. Światła przeciwmgielne są również w standardzie dla wszystkich modeli Macan, aby zapewnić bezpieczeństwa na drodze, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Porsche Macan S i Macan S Diesel mają okrągłe halogenowe światła przeciwmgielne, wbudowane w przednią część. W Macan Turbo światła te są wykonane w technologii LED.

Tylne światła są w całości wykonane w technologii LED i stylistyką przypominają światła w Porsche 918 Spyder. Światła nadają bardzo wyszukany i szeroki wygląd, dodatkowo wzmacniając sportowe cechy Macan.

Design 3D jest szczególnie uderzający i sprawia, że Macan jest nieomylnie rozpoznawalny, w dzień i w nocy: okrągłe światło stopu podkreśla smukłe szczegóły poziomych świateł tylnych, jednocześnie podkreślając kierunek świetlnego efektu 3D, który jest równie imponujący za dnia, jak i w nocy oraz zapewnia, że pojazd jest łatwo dostrzegalny.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama