/  /  /  / Nowe Porsche Cayenne
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Porsche Cayenne

edmunds.com|(2006-08-11 14:17)
panamera.jpg
© Mark Stehrenberger
panamera.jpgcayenne.jpg

Nowe Porsche Cayenne zadebiutuje na rynku w 2010 roku. Nowy model będzie całkowicie odbiegał stylistycznie od bliźniaczego Touarega, natomiast przejmie więcej sportowych cech z osobowych modeli tej firmy.

Następna generacja auta poddana zostanie gruntownej modernizacji, w wyniku której zmieni się nieco charakter pojazdu na mniej terenowy, a bardziej sportowy. Za sprawą krótszych słupków bocznych i opadającej linii dachu, samochód będzie niższy od obecnie produkowanego modelu. Z tyłu pojazd ma nieco przypominać Infiniti FX. Być może w USA będzie oferowany pick-up. Długość pojazdu będzie mniej więcej taka jak w modelu 911, ale jego atutem będą wyżej położone siedziska. Jak wiadomo w 2009 roku na rynek ma trafić czterodrzwiowy model Panamera, które również będzie posiadał napęd na 4 koła. Prezentowane ilustracje powstały po konsultacjach z konstruktorami z Centrum Badań i Rozwoju z Weissach.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama