/  /  /  / Nowe Cayenne GTS po raz pierwszy w Europie
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Cayenne GTS po raz pierwszy w Europie

Porsche|
null
© Porsche
nullnullnullnullnullnull

Podczas wystawy Auto Mobil International w Lipsku marka Porsche pierwszy raz w Europie prezentuje nowe Cayenne GTS. To auto należące do rodziny SUV-ów z prawdziwie sportowym zacięciem.

Porsche 911 Carrera Cabriolet i nowy Boxster będą miały również swoje premiery na niemieckich targach w stolicy Saksonii.

Już sam wygląd nowego Cayenne GTS nie pozostawia wątpliwości co do jego sportowego przeznaczenia. Auto jest niżej zawieszone. Przód, z większymi wlotami powietrza stosowanymi wcześniej w Cayenne Turbo, charakterystyczne spoilery progowe i szlachetnie poszerzone nadkola w kolorze karoserii definiują wygląd autaz boku. Z tyłu wzrok przyciąga dominujący, podwójny spoiler dachowy.

Maska skrywa 420-konną (309 kW), zmodernizowaną, 4,8-litrową jednostkę napędową w układzie V8. Specjalnie dla tej wersji dynamicznie ustawiony silnik i układ przeniesienia napędu wzmacniają sportową charakterystykę auta, dając unikalne możliwości przyspieszania bez ograniczeń i w każdych warunkach.

Porsche pokaże kabriolet 911 Carrera i nowego Boxstera na moment przed szczytem sezonu na auta z otwartym dachem. Oba modele, to auta sportowe zaprojektowane z finezją – lżejsze, o bardziej sportowym charakterze, mniejszym zużyciu paliwa i większym komforcie użytkowania.

Podczas targów na stoisku Porsche prezentować się będzie osobno także lipska fabryka koncernu. Specjaliści ujawnią interesujące szczegóły dotyczące produkcji aut, opowiedzą o programach przystosowywania konstrukcji do zaostrzających się wymagań klientów oraz najnowszych ofertach pracy i planach rozwoju fabryki.

A ta rozwija się dynamicznie, uruchamiając lakiernię, zakład budowy karoserii oraz nowe linie do montażu nowego modelu (Macan). Wkrótce w fabryce znajdzie zatrudnienie dodatkowo około 1 000 osób.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama