/  /  /  / Mocne wejście Porsche w nowy rok
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mocne wejście Porsche w nowy rok

Porsche|
null
© Porsche
null

W styczniu bieżącego roku Porsche AG dostarczyło klientom na całym świecie w sumie 12 061 nowych pojazdów. Z takim rezultatem producent sportowych samochodów premium osiągnął wzrost o 25,5% w porównaniu ze styczniem roku poprzedzającego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Nowy rok rozpoczął się dla nas bardzo korzystnie - podkreśla Bernhard Maier, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu Porsche AG. "Mamy atrakcyjny przekrój modeli, co daje nam powody do optymizmu w roku 2013. Nieustannie obserwujemy sytuację na wszystkich rynkach, tak aby być w stanie szybko zareagować".

Modele Porsche były szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, gdzie dostawy wyniosły 3 358 sztuk (+31,7%). Z kolei w Chinach, czyli na drugim co do wielkości rynku dla marki, koncern zanotował wzrost sprzedaży aż o 38,1% w stosunku rocznym.

Pozytywne trendy obserwowano również w Europie: Porsche było w stanie zanotować dwucyfrowy wzrost w południowej Europie (Hiszpania, Portugalia, Włochy), jak również w Belgii, Luksemburgu, Szwecji oraz w Rosji.

Najpopularniejszym modelem Porsche w styczniu był Cayenne z wynikiem łącznie 6 735 egzemplarzy. W związku z 50-tą rocznicą modelu 911 firma z Zuffenhausen zwiększyła dostawy tej ikony sportowego samochodu o ponad 50%, osiągając wynik 2 286 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama