/  /  /  /  / Volkswagen i Porsche ku pełnej integracji
Porsche Cayman

Porsche Cayman

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Volkswagen i Porsche ku pełnej integracji

Volkswagen AG|
null
© Volkswagen AG
null

Volkswagen AG i Porsche Automobil Holding SE już 1 sierpnia utworzą wspólny koncern. Działalność Porsche związana z produkcją samochodów zostanie włączona do koncernu Volkswagen.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zintegrowany koncern motoryzacyjny Volkswagena i Porsche powstanie około dwa lata wcześniej niż było to zaplanowane w porozumieniu z sierpnia 2009 roku. Jako zapłatę za wniesienie 50,1 procent udziałów w Porsche AG, Porsche otrzyma od Volkswagena około 4,46 mld EUR.

Zyski netto zrealizowany w wyniku integracji (około 320 mln EUR) zostaną podzielone po połowie między obie firmy.

"Wyjątkowa marka Porsche będzie teraz integralną częścią koncernu Volkswagen. To dobra wiadomość dla Volkswagena, dla Porsche oraz dla Niemiec jako kraju, w którym działają obie spółki - wyjaśnił Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG. "Poprzez połączenie swojej działalności operacyjnej Volkswagen i Porsche staną się w przyszłości jeszcze mocniejsze, zarówno pod względem finansowym, jak i strategicznym. Możemy teraz jeszcze ściślej współpracować i poprzez odpowiednio ukierunkowane inwestycje w produkty i technologie razem wykorzystywać nowe możliwości wzrostu w dochodowym segmencie premium. Przyniesie to korzyści naszym klientom, pracownikom, a także akcjonariuszom".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama