/  /  /  /  / Oto nowe Porsche Macan
Porsche Cayenne

Porsche Cayenne

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Cena352 870 zł - 843 380 zł (aktualizacja: 2016-05-17)
Emisja CO279 g/km - 267 g/km
Żużycie paliwa3,4 L/100km - 11,5 L/100km
 

Oto nowe Porsche Macan

Porsche|
null
© Porsche
null

Jak poinformowała właśnie firma Porsche AG, najnowszy crossover niemieckiej marki zadebiutuje na rynku pod nazwą Porsche Macan. Oto pierwsza ilustracja będąca zapowiedzią tego auta.

Nowe sportowe auto z segmentu SUV koncernu Porsche AG będzie nosiło nazwę Macan. Słowo to pochodzi z języka indonezyjskiego i oznacza „tygrys”, którego cechy i wywoływane emocje (gibkość, moc, dynamika i fascynacja) doskonale charakteryzują także nowe auto off-road niemieckiej marki.

"Macan łączy wszystkie cechy auta sportowego z możliwościami, jakie daje SUV i jest prawdziwym Porsche - mówi Bernhard Maier, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu. "Nazwa nowego modelu dobrze pasuje do marki, świetnie brzmi w wielu językach i dialektach oraz przywołuje pozytywne skojarzenia".

Jako piąta linia modelowa w Porsche, Macan stanowi kluczowy element Strategii 2018, zgodnie z którą producent aut sportowych chce rozszerzać swoje portfolio.

Wyprodukowano 100 000 sztuk Porsche Cayenne II

Wypuszczając na rynek model Macan, niemiecka firma chce powtórzyć sukces gamy Cayenne.

Pierwsze egzemplarze nowego auta opuszczą linię produkcyjną w Lipsku w 2013 roku.

Do tego momentu zakład w Saksonii będzie rozbudowywany tak, aby powstała tam w pełni rozwinięta fabryka produkująca auta (z montażownią i lakiernią). Ta inwestycja o wartości około 500 milionów EUR będzie jedną z największych w historii koncernu Porsche.

W perspektywie kilku następnych lat dzięki fabryce powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Nazwy kolejnych modeli Porsche opisują specyficzne cechy każdego z aut i bezpośrednio się do nich odnoszą. Boxster to połączenie silnika w układzie bokser oraz słowa „roadster”. Cayenne to ostrość. Cayman jest zwinny, a Panamera to coś więcej niż Gran Turismo, to auto zdolne wygrywać długodystansowe wyścigi Carrera Panamericana.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama