/  /  /  /  / Mocne wejście Porsche w nowy rok
Porsche Cayenne

Porsche Cayenne

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Cena352 870 zł - 843 380 zł (aktualizacja: 2016-05-17)
Emisja CO279 g/km - 267 g/km
Żużycie paliwa3,4 L/100km - 11,5 L/100km
 

Mocne wejście Porsche w nowy rok

Porsche|
null
© Porsche
null

W styczniu bieżącego roku Porsche AG dostarczyło klientom na całym świecie w sumie 12 061 nowych pojazdów. Z takim rezultatem producent sportowych samochodów premium osiągnął wzrost o 25,5% w porównaniu ze styczniem roku poprzedzającego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Nowy rok rozpoczął się dla nas bardzo korzystnie - podkreśla Bernhard Maier, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu Porsche AG. "Mamy atrakcyjny przekrój modeli, co daje nam powody do optymizmu w roku 2013. Nieustannie obserwujemy sytuację na wszystkich rynkach, tak aby być w stanie szybko zareagować".

Modele Porsche były szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, gdzie dostawy wyniosły 3 358 sztuk (+31,7%). Z kolei w Chinach, czyli na drugim co do wielkości rynku dla marki, koncern zanotował wzrost sprzedaży aż o 38,1% w stosunku rocznym.

Pozytywne trendy obserwowano również w Europie: Porsche było w stanie zanotować dwucyfrowy wzrost w południowej Europie (Hiszpania, Portugalia, Włochy), jak również w Belgii, Luksemburgu, Szwecji oraz w Rosji.

Najpopularniejszym modelem Porsche w styczniu był Cayenne z wynikiem łącznie 6 735 egzemplarzy. W związku z 50-tą rocznicą modelu 911 firma z Zuffenhausen zwiększyła dostawy tej ikony sportowego samochodu o ponad 50%, osiągając wynik 2 286 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama