/  /  /  /  / Rok 2012: Rekordowa sprzedaż Continental AG
Porsche Boxster

Porsche Boxster

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Rok 2012: Rekordowa sprzedaż Continental AG

Continental|
null
null

W roku 2012 Continental osiągnął rekordową sprzedaż opon zimowych na europejskim rynku wymiany. Mimo 10-proc. spadku popytu na nowe opony koncern sprzedał około 20,1 mln opon zimowych do samochodów osobowych, terenowych oraz dostawczych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wysoką jakość produktów Continental potwierdzają niezależne rankingi, w których bieżniki niemieckiego producenta od lat zajmują czołowe miejsca.

"Dzięki rekordowej sprzedaży w 2012 r. udało się nam znacząco poszerzyć nasz udział w rynku wymiany opon osobowych. Na całym świecie sprzedaliśmy 21,4 mln opon zimowych do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Możliwość rozwoju na ukształtowanych rynkach takich jak Europa Zachodnia jest jednak ograniczona. Dlatego w naszej strategii handlowej koncentrujemy się na zwiększaniu obrotów na rynkach, na których jesteśmy mało widoczni - tłumaczy Nikolai Setzer, członek zarządu Continental AG.

Niezmiennie od lat liczne redakcje motoryzacyjne potwierdzają właściwości zimowych produktów Continental i przyznają im szereg rekomendacji kupna i najwyższe oceny. Obejmuje to zarówno przeznaczone dla Europy Zachodniej opony ContiWinterContact TS 800, TS 850 i TS 830 P i ContiCrossContact, jak również specjalnie opracowane dla krajów skandynawskich i Rosji bieżniki zimowe wyposażone w kolce.

Certyfikaty przyznawane przez europejskich producentów samochodów potwierdzają najwyższą jakość i osiągi opon Continental (m.in. Porsche niedawno zatwierdziło ContiWinterContact TS 830 P dla kilku swoich modeli pojazdów).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama