/  /  /  /  / Najważniejsze święto miłośników Porsche
Porsche Boxster

Porsche Boxster

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najważniejsze święto miłośników Porsche

Porsche|
null
© Porsche
null

Ponad 20 000 koni mechanicznych zebranych na Torze Poznań, aby wspólnie świętować 50. urodziny najbardziej utytułowanego samochodu sportowego w historii, Porsche 911. Taka kumulacja mocy nastąpi już 5 września, kiedy rozpocznie się najważniejsza uroczystość dla miłośników marki Porsche w Polsce – Porsche Parade 2013.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce oraz jedno z największych w Europie. Święto zainaugurowane zostanie w środowisku najbardziej naturalnym dla Porsche, czyli na torze wyścigowym. Około 100 samochodów z całej gamy modelowej Porsche, rozpoczynając od pierwszej generacji Porsche 911, kończąc na ostatniej premierze (Porsche Panamera) spotka się na Torze Poznań.

Uczestnicy będą mieli okazję przetestować swoje samochody na nitce toru. To jedyna okazja, aby podziwiać modele wszystkich generacji spotykające się na jednej prostej. Po dniu pełnym sportowych emocji nastąpi przejazd ulicami Poznania.

Cześć samochodów zostanie następnie wystawiona w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Poznania (przy Starym Browarze/Centrum Sztuki i Biznesu), a uczestnicy podzielą się wrażeniami podczas uroczystej kolacji.

Następnego dnia rano kilkadziesiąt samochodów ze Stuttgartu wyruszy do Warszawy, gdzie po przejeździe stołecznymi ulicami zajmą miejsce na placu przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ulicy Marszałkowskiej.

Będzie to szansa na spotkanie ze wszystkimi modelami i generacjami, poczucie wyjątkowości marki na własnej skórze. Jedyne na świecie kino samochodowe tylko dla Porsche, wyświetlające szczególny dla marki Porsche film ("Le Mans"), powstanie w piątkowy wieczór przed Pałacem Kultury i Nauki.

Jak zdradzają organizatorzy wydarzenia, kumulacja emocji nastąpi po seansie. Zaprezentowane zostaną dwie nowości: Porsche 911 Turbo S oraz Panamera. Następnie gości zaprosi Martini Racing Lounge.

W sobotę rano uczestnicy spotkają się, aby zrobić wspólne zdjęcie z okazji 50 lat 911, które będzie pokazywane na całym świecie. Mobilne muzeum Porsche będzie świętowało Porsche Parade 2013 przejeżdżając ulicami Warszawy.

Parada odbędzie się ulicą Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego do Ronda Waszyngtona, powrót Alejami Jerozolimskimi, ulicą Marszałkowską i pod Pałac Kultury i Nauki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama