/  /  /  / Tak sprzedawały się Porsche w lipcu
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Tak sprzedawały się Porsche w lipcu

Porsche|
null
© Porsche
nullnull

W lipcu łącznie około 13 700 klientów na całym świecie odebrało swoje nowe Porsche. Wynik jaki osiągnęła firma jest o 11% wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
2 285 klientów (ze wspomnianych 13 700) cieszy się latem podróżując swoimi nowych kabrioletami – Boxsterem i 911 Carrera Cabriolet. W czasie od stycznia do lipca 2013 r. Porsche dostarczyło swoim klientom ok. 95 tys. samochodów, co stanowi wynik wyższy o 17% niż rok wcześniej.

W lipcu 2013 r. ponownie można było odczuć silny wpływ klientów z rynku amerykańskiego. Ze sprzedażą
w wysokości 3 820 szt. (wzrost o 36% w stosunku do roku ubiegłego) Stany Zjednoczone są największym rynkiem zbytu samochodów sportowych. Najbardziej popularnym modelem na świecie okazał się Cayenne – w lipcu 2013 r. sprzedano 7 086 sztuk tego SUVa. Najnowsza generacja Caymana również zanotowała znaczący wzrost sprzedaży – klienci nabyli 1 378 sztuk modelu z centralnie umieszczonym silnikiem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama