/  /  /  / Porsche to ulubiona marka w USA
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Porsche to ulubiona marka w USA

Porsche|
null
© Porsche
null

Porsche pozostaje najpopularniejszą marką w USA. Już po raz dziewiąty z rzędu Amerykanie przyznali tej firmie pierwsze miejsce w sondażu Automotive Performance, Execution and Layout Study (APEAL), który został przeprowadzony przez JD Power and Associates.

Porsche osiągnęło również sukces w czerwcu bieżącego roku, kiedy to w badaniu Initial Quality Study zostało wybrane najmniej awaryjnym samochodem w ciągu pierwszych 90 dni użytkowania.

W sondażu APEAL Porsche Cayenne już po raz trzeci uplasowało się na pierwszym miejscu w segmencie średnich i dużych SUV-ów oraz crossoverów klasy premium".

Cayenne zajął również trzecie miejsce w całym sondażu. Boxster też okazał się najlepszy w swojej klasie i w kategorii hot-hatch klasy premium zajął pierwsze miejsce pod względem najwyżej ocenionej stylistyki.

Z kolei Porsche 911, które w tym roku obchodzi swoje okrągłe 50-te urodziny, zajęło drugie miejsce w kategorii średnich samochodów sportowych klasy premium.

Porsche Macan nadjedzie w listopadzie

Ranking generalny APEAL jest wynikiem sumy punktów przyznanych przez klientów m.in. w kategoriach dynamiki jazdy, stylistyki, użyteczności na co dzień i wygody.

Cytowany sondaż APEAL sporządzono na podstawie opinii 83 000 klientów w USA, którzy nabyli łącznie 230 różnych modeli fabrycznie nowych samochodów, zarejestrowanych w okresie od listopada 2012 do lutego 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama