/  /  /  / Porsche Macan nadjedzie w listopadzie 2013
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Porsche Macan nadjedzie w listopadzie 2013

null
© Porsche
null

Wbrew temu, co podaje część mediów motoryzacyjnych, światowa premiera modelu Porsche Macan nie nastąpi podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych IAA 2013 we Frankfurcie.

Jak udało się nam ustalić z bardzo wiarygodnego źródła, najnowszy model Porsche będzie atrakcją wystawy branżowej Los Angeles Auto Show w listopadzie.

Wprowadzając do produkcji ekonomiczny i dynamiczny model Macan, Porsche chce poszerzyć swoją obecność w segmencie SUV, cieszącym się wielkim popytem na całym świecie.

Macan, jako lekki, łatwy w prowadzeniu i posiadający typowe cechy Porsche, sprzyjać będzie dalszej ekspansji firmy w tym segmencie. Jako atrakcyjny model klasy podstawowej ma za zadanie otworzyć dostęp do świata Porsche kolejnej, jeszcze młodszej grupie nabywców, pełniąc w ofercie rolę podobną jak Boxster.

Macan będzie produkowany w zakładach Porsche AG w Lipsku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama