/  /  /  / Porsche Cayenne Platinum, czyli SUV na bogato
Porsche

Porsche

Zmień
Pierwszą konstrukcją, która przyniosła rozgłos niemieckiemu konstruktorowi Ferdynandowi Porsche był elektryczny samochód, wyposażony w silniki umieszczone w piastach, zaprezentowany w 1900 roku na światowej wystawie w Paryżu, zaś początki istniejącej do dziś formy miejsce miały w roku 1931, kiedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie biuro konstrukcyjne.
Dowiedz się więcej o marce
 

Porsche Cayenne Platinum, czyli SUV na bogato

Porsche|
null
© Porsche
nullnullnullnullnull

Porsche wzbogaca ofertę 6-cylindrowych modeli Cayenne dzięki serii wyposażenia o nazwie Platinum Edition. Modele Cayenne Platinum Edition oraz Cayenne Diesel Platinum Edition charakteryzują się wyposażeniem wysokiej jakości i oferują wiele najpopularniejszych opcji w standardzie.

Wysoki status tych modeli można od razu rozpoznać dzięki licznym detalom nadwozia wykończonym w kolorze Platinum Silver Metallic, natomiast atmosfera wnętrza została uzyskana dzięki zastosowaniu ekskluzywnej, dwukolorowej tapicerki. Oznaczenie Platinum Edition jest stosowane przez Porsche tylko do najbardziej luksusowych i eleganckich modeli samochodów dostępnych w limitowanych edycjach.

Szersza niż zwykle gama wyposażenia standardowego oferowana w tych modelach została dobra tak, by w szczególności zwiększyć komfort i bezpieczeństwo. Modele Cayenne Platinum Edition posiadają ośmiostopniową skrzynię zmiany biegów Tiptronic S, światła bi-ksenonowe i system Power Steering Plus, a także dostępny w standardzie asystent parkowania z czujnikami przodu i z tyłu.

Wsteczne lusterko przyciemnia się automatycznie, co zapobiega oślepianiu kierowcy, a przyciemniane boczne szyby (również dostępne w ramach wyposażenia standardowego) chronią pasażerów przed niechcianymi spojrzeniami.

Atrapa chłodnicy, tylny spojler i listwa ozdobna na tylnej klapie w kolorze Platinum Silver Metallic wyróżniają samochód. Standardowo dostępne kolory nadwozia to biały i czarny, natomiast opcjonalnie zamówić można Meteor Grey Metallic, Basalt Black Metallic i Mahogany Metallic. Wyłącznie w tej edycji Cayenne dostępny jest kolor Carrara White Metallic.

Całości dopełniają 19-calowe felgi Cayenne Design II z kolorowym herbem Porsche.

Wnętrze samochodu z dwukolorową tapicerką Black i Luxor Beige zarezerwowane jest wyłącznie dla edycji specjalnej. W standardzie dostępna jest częściowa skórzana tapicerka. Pełna skórzana tapicerka dostępna jest opcjonalnie.

Kolejnymi wyjątkowymi elementami wyposażenia są dywaniki z wykończeniem w kolorze Luxor Beige i logo Porsche oraz przednie listwy progowe z logo "Platinum Edition".

Dostępna w standardzie kierownica Sport Design z łopatkami do zmiany biegów i herb Porsche tłoczony na zagłówkach przednich i tylnych foteli podkreślają dbałość o detale. System Porsche Communication Management (PCM) z modułem nawigacji jest również elementem standardowego wyposażenia. P

CM zawiera 7-calowy ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości i system nagłośnienia z 11 głośnikami o mocy całkowitej 235 watów.

Moc Cayenne w wersji Platinum Edition to 300 KM. W konfiguracji ze skrzynią biegów Tiptronic S zużycie paliwa w cyklu jezdnym NEDC wynosi według danych producenta około 9,9 l/100 km (236 g/km CO2). Trzylitrowy silnik V6 Cayenne Diesel Platinum Edition dysponuje mocą 245 KM. Zużycie paliwa wynosi według danych fabrycznych około 7,2 l/100 km (189 g/km CO2).

Modele trafią do sprzedaży w styczniu. Cena wersji Cayenne Platinum Edition wynosi 79 089 EUR, natomiast Cayenne Diesel Platinum Edition kosztuje 80 313 EUR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama