/  /  /  /  / Jakość spod znaku Porsche
Porsche 911

Porsche 911

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena482 030 zł - 1 431 090 zł (aktualizacja: 2017-06-08)
Emisja CO2169 g/km - 290 g/km
Żużycie paliwa7,4 L/100km - 12,9 L/100km
 

Jakość spod znaku Porsche

Porsche|
null
© Porsche
null

Właściciele Porsche w USA są bardzo zadowoleni z samochodów produkowanych w Zuffenhausen i Lipsku. Porsche zajęło pierwsze miejsce w sondażu na temat poziomu satysfakcji klientów Initial Quality Study, przeprowadzanym przez firmę analityczną J.D. Power and Associates.

Amerykańscy klienci oddali swoje głosy nie tylko na markę, ale również na model 911, obchodzący w tym roku swoje 50-te urodziny. Ta ikona samochodu sportowego otrzymała nagrodę J.D. Power Award dla Midsize Premium Sporty Car (samochód sportowy klasy premium).

Boxster z centralnie umieszczonym silnikiem również znalazł się na szczycie i otrzymał nagrodę Highest Initial Quality/Compact Premium Sports Car (kompaktowy samochód sportowy klasy premium).

Na podium znalazły się również modele Cayenne i Panamera. Oba samochody zajęły trzecie miejsce odpowiednio w kategoriach Midsize Premium SUV (średniej wielkości SUV klasy premium) oraz Large Premium Car (duży samochód luksusowy).

Prezentowane wyniki są najlepszymi osiągniętymi w tym badaniu przez markę Porsche w jej historii.

Sondaż, w którego tegorocznej edycji udział wzięło ponad 83 000 amerykańskich kierowców, jest podstawą do uzyskania wyników badania Initial Quality Study, które publikowane są raz w roku. Zadaniem właścicieli samochodów było wskazanie poziomu zadowolenia z nowo zakupionego samochodu w ciągu 90 pierwszych dni jego użytkowania.

W sondażu ujęto 230 modeli samochodów pochodzących od 33 producentów, które zarejestrowane zostały od listopada 2012 do lutego 2013. Amerykańscy kierowcy odpowiedzieli na ponad 230 pytań z różnych kategorii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Porsche 911