/  /  /  / Peugeot 208 z ewentualną usterką
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Peugeot 208 z ewentualną usterką

UOKIK|
null
© Peugeot
null

Jak poinformował generalny importer Peugeot w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Peugeot 208 mogą mieć ewentualnie usterkę fabryczną. W związku z tym rozpoczęto prewencyjną akcję naprawczą.

Jak ustalił producent, w niektórym egzemplarzach Peugeot 208 zabezpieczenie nakrętki piasty tylnego koła może nie spełniać norm jakościowych stosowanych przez Automobiles Peugeot. W przypadku, gdy dojdzie do poluzowania nakrętki, to nie nastąpi to w sposób gwałtowny, a będzie poprzedzone hałasem dochodzącym z okolic tylnego koła.

Peugeot podkreśla, że opisana usterka nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkownika pojazdu.

Mając na uwadze powyższe, spółka ogłosiła akcję serwisową, która polega na sprawdzeniu zabezpieczenia nakrętki i w razie konieczności wymiany na nową nakrętkę.

Opisaną akcją serwisową w Polsce objęto 1 133 pojazdy Peugeot 208. Kampania rozpoczęła się 24 kwietnia, a jej zakończenie zaplanowano na listopad.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Peugeot Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Domaniewska 44A, 02-672 Warszawa; tel.: 22 444 22 44, faks: 22 444 21 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama