/  /  /  / Peugeot 208 w filmie Briana de Palmy
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Peugeot 208 w filmie Briana de Palmy

Peugeot|
null
© Peugeot
null

To pierwsza rola, jaką dostał Peugeot 208 w filmie o międzynarodowej dystrybucji. W ubiegłym roku 208-ka sprzedała się w liczbie łącznie aż 220 000 egzemplarzy.

Aktorka Noomi Rapace, grająca w najnowszym filmie Briana De Palmy pt. "Passion", odkrywa, że znalazła się w samym środku makiawelicznego spisku, który rozgrywa się w jej firmie. Wzburzona, w szalonym gniewie postanawia się zemścić… na swoim samochodzie, który sam z siebie nigdy nie wyrządził jej żadnej krzywdy.

Po raz pierwszy w historii marka Peugeot zaangażowała się w film znakomitego amerykańskiego reżysera Briana De Palmy. Wybór padł na nowy model 208. A skoro mowa o „pierwszym razie”, kiedy pojawia się na dużym ekranie, oznacza to, że nie ostatni…

"Passion" Briana De Palmy, pokazany po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2012 roku, wszedł na ekrany francuskich kin 13 lutego 2013 roku.

300 000 sztuk Peugeot 208 opuszcza linię produkcyjną

Thriller ten to remake powstałego dwa lata temu ostatniego filmu  Alaina Corneau "Crime d'amour". Do głównej roli De Palma zaangażował znaną z "Millenium" Noomi Rapace, a jej przeciwniczkę zagra Rachel McAdams, która ostatnio wystąpiła w "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama