/  /  /  / Panie i Panowie! Samochód roku 2013 w Hiszpanii to…
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Panie i Panowie! Samochód roku 2013 w Hiszpanii to…

Peugeot|
null
© Peugeot
null

… Peugeot 208. Konkurs pomogła zorganizować gazeta ABC, która uchodzi za jeden z czołowych tytułów na Półwyspie Iberyjskim. Auto francuskiej marki było jednym z 54 modeli biorących udział w plebiscycie.

W głosowaniu jury, w którym zasiadło grono 36 dziennikarzy motoryzacyjnych z Hiszpanii, Peugeot 208 ostatecznie zdobył 137 punktów, wyprzedzając modele SEAT Toledo oraz Hyundai i30, które zebrały odpowiednio 79 oraz 57 punktów.

Przypomnijmy, że rok wcześniej za najlepszy samochód rynku hiszpańskiego uznano Peugeot 508.

Oto finaliści w konkursie Car of the Year 2013

Peugeot 208 jest też jednym z finalistów rywalizujących o tytuł Car of the Year 2013. Konkurs ten zostanie rozstrzygnięty w pierwszych dniach marca wraz z rozpoczęciem wystawy motoryzacyjnej Genewa 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Peugeot

Reklama