/  /  /  / Nowy Peugeot 308 na horyzoncie
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Peugeot 308 na horyzoncie

Peugeot 308 obecnej generacji
© Peugeot
Peugeot 308 obecnej generacji

W internecie ukazały się niedawno zdjęcia szpiegowskie wersji prototypowej modelu Peugeot 308 nowej generacji. Mimo, że auto jest dobrze ukryte pod kamuflażem, może spodziewać się, że przód nowej 308-ki będzie inspirowane rozwiązaniami zaczerpniętymi z Peugeot 208.

Zdjęcia szpiegowskie nowego Peugeot 308 znaleźć można TUTAJ.

Zgodnie z przedstawionym kilka miesięcy temu zmienionym systemem nazewnictwa w gamie produktowej marki Peugeot, następcy wszystkich modeli, które już teraz mają w nazwie cyfrę „8” (np. 308 czy 3008), zachowają oznaczenia swoich poprzedników.

Nowy system oznaczeń modeli Peugeot

Według wiarygodnych źródeł, nowy Peugeot 308 oficjalnie ujrzy światło dzienne podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie lub na wystawie Genewa 2014.

Peugeot 308 obecnej generacji zadebiutował w 2007 roku na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie, a stosunkowo niedawno przeszedł zmiany modernizacyjne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama