/  /  /  / Nowy Peugeot 308 i pierwsze przymiarki cenowe
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Peugeot 308 i pierwsze przymiarki cenowe

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na rodzimym rynku francuskim rozpoczęto właśnie zbieranie zamówień od klientów zainteresowanych modelem Peugeot 308 nowej generacji. Samochód będzie też atrakcją jesiennych targów we Frankfurcie.

Opracowany z wykorzystaniem modułowej platformy EMP2 francuskiego koncernu i ze szczególnym akcentem położonym na dbałość i wysoką jakości wykonania, nowy Peugeot 308 kosztuje w najtańszej wersji od 17 800 EUR. Jest to samochód skonfigurowany według specyfikacji poziomu Access, wyposażony w silnik benzynowy 1.2 VTi o mocy 82 KM (średnia emisja CO2 to 114 g/km).

Najpopularniejsze modele we Francji

W ramach poziomu Access nowy Peugeot 308 można też skonfigurować z jednostką wysokoprężną 1.6 HDi z filtrem cząstek stałych, która generuje moc 92 KM (emisja CO2 wynosi średnio 95 g/km). Ten akurat samochód kosztuje katalogowo od 21 250 EUR, a klienci mogą dodatkowo liczyć na obniżkę w ramach francuskiego systemu bonus/malus w wysokości 200 EUR.

Nadchodzi Peugeot 308 nowej generacji

Z kolei w topowej wersji wyposażenia Feline nowy Peugeot 308 z silnikiem benzynowym 1.6 THP 155 KM kosztuje na rynku francuskim od 27 500 EUR, natomiast druga dostępna tu odmiana napędowa (1.6 e-HDi FAP o mocy 115 KM) jest do kupienia w cenie katalogowej od 28 350 EUR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama