/  /  /  / Nowy Peugeot 208 kosztuje w Polsce od 39 900 zł
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Peugeot 208 kosztuje w Polsce od 39 900 zł

null
© Peugeot
nullnullnull

Zgodnie z opublikowanym niedawno cennikiem, nowy Peugeot 208 oferowany będzie na polskim rynku w cenie od 39 900 zł. W gamie przewidziano na razie do wyboru wersję hatchback trzy- lub pięciodrzwiową.

Podstawowa odmiana trzydrzwiowa nowego Peugeot 208 kosztuje od 39 900 zł. Jest to auto w wersji wyposażeniowej Access z silnikiem benzynowym 1.0 VTI o mocy 68 KM, który współpracuje ze skrzynią o pięciu przełożeniach.

Analogicznie wyposażona wersja pięciodrzwiowa dostępna jest w cenie od 42 900 zł.

Nowy Peugeot 208 oferta modelowa z cennikiem

Francuski koncern nie ukrywa, że z nowym 208 wiąże duże nadzieje. Samochód stworzono jako godnego następcę dla modeli Peugeot 205, 206 i 207, których skumulowana sprzedaż przekroczyła poziom 15 mln egzemplarzy.

W porównaniu ze swoim bezpośrednim poprzednikiem, nowy Peugeot 208 oferuje mniejsze wymiary zewnętrzne, jednak projektantom udało się wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów oraz na bagaż. Inne atuty to m.in. atrakcyjna stylistyka zgodna z nowym językiem stylistycznym marki oraz technologie gwarantujące poszanowanie środowiska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama