/  /  /  / Nowy hit Peugeot
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy hit Peugeot

PEUGEOT|
null
© Peugeot
null

W niespełna rok po debiucie rynkowym model Peugeot 208 GTi ma już na koncie 10 000 wyprodukowanych egzemplarzy. Pod maską samochodu drzemie silnik 1.6 o mocy 200 KM.

Wprowadzony na rynek pod koniec marca ubiegłego roku roku, Peugeot 208 GTi osiągnął cel sprzedażowy określony na pierwszy pełny rok obecności na rynku już po zaledwie ośmiu miesiącach, szybko zyskując uznanie w oczach klientów w Europie (głównie we Francji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii). Dobre wyniki sprzedaży odnotowano również w Japonii, Argentynie oraz w Meksyku.

Peugeot 208 GTi stanowił w ubiegłym roku około 3% sprzedaży całej serii 208 na świecie, a obecnie zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej kupowanych sportowych aut segmentu B na rynku europejskim.

Model 208 GTi swoją koncepcją nawiązuje do tradycji zapoczątkowanej trzydzieści lat temu przez samochód Peugeot 205 GTi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Peugeot

Reklama