/  /  /  / Mocne wejście nowego Peugeot 208
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mocne wejście nowego Peugeot 208

Peugeot|
null
© Peugeot
null

Jako "doskonały" marka Peugeot określa debiut rynkowy nowego modelu 208. Do tej pory koncern zebrał łącznie około 35 000 zamówień. To o ponad 15% więcej niż wcześniejsze prognozy sprzedażowe dla Peugeot 208.

Firma podkreśla, że w dużej mierze dzięki Peugeot 208, który na rodzimym rynku francuskim oficjalnie zadebiutował miesiąc temu, marka może pochwalić się największym portfelem zamówień zabranych na auta z segmentu B w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Korzystnie z punktu widzenia opłacalności sprzedaży wygląda również struktura składanych zamówień, z których około 55% przypada na wyższe wersje Allure oraz Feline.

Nadchodzi stabilizacja?

W maju i czerwcu nowe Peugeot 208 oficjalnie pojawi się na kolejnych rynkach. Koncern liczy, że powodów do optymizmu znów nie zabraknie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama