/  /  /  / Miejski crossover Peugeot wejdzie do produkcji w roku 2013
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Miejski crossover Peugeot wejdzie do produkcji w roku 2013

Peugeot|
null
© Peugeot
nullnullnullnull

Z okazji jesiennej wystawy w Paryżu marka Peugeot szykuje pokaz koncepcyjnego modelu 2008. Na razie jest to jeszcze wersja studyjna, ale według wiarygodnych źródeł produkcja nowego Peugeot 2008 rozpocznie się w przyszłym roku.

Peugeot 2008 mógłby stać się ważnym graczem w klasie miejskich modeli crossover obok takich nowości szykowanych do premiery przez innych producentów jak np. Opel Mokka czy Ford EcoSport.

Mierzący 4,14 m długości oraz 1,74 m szerokości, Peugeot 2008 Concept posiada nowy silnik 3-cylindrowy, który dzięki doładowaniu i bezpośredniemu wtryskowi generuje z 1,2 pojemności skokowej moc 110 KM.

Peugeot 2008 będzie początkowo produkowany we Francji (Mulhouse), a następnie w Chinach (Wuhan) i Brazylii (Porto Real).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama