/  /  /  / Ford i PSA informują o zakresie dalszej współpracy
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ford i PSA informują o zakresie dalszej współpracy

Ford, PSA|

Koncerny Ford oraz PSA Peugeot Citroen podały nowe fakty dotyczące współpracy firm nad silnikami wysokoprężnymi, dzięki której w ciągu 12 ostatnich lat powstało ponad 20 mln jednostek napędowych dwóch typów (pojemność 1,4 do 1,6 litra oraz 2-litrowe i powyżej).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zdecydowano, że w przypadku jednostek napędowych o pojemności od 2 litrów w górę każda ze stron w przyszłości opracowywać będzie silniki tego typu samodzielnie i samodzielnie zajmować się będzie ich produkcją.

Podjęta decyzja nie ma jednak wpływu na aktualnie produkowane modele rodziny silnikowej opracowane przez obie spółki oraz w przypadku udoskonalonych wersji tych konstrukcji, które spełnić mają wymagania normy emisji Euro VI obowiązującej od roku 2014.

W pierwszej kolejności podjęte decyzje będą mieć wpływ na gamę modeli użytkowych, poczynając od połowy bieżącej dekady.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama