/  /  /  / Będą zmiany w strukturze spółki Sevel Nord
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Będą zmiany w strukturze spółki Sevel Nord

FGA PSA|
null
© FIAT
null

PSA Peugeot Citroen oraz Fiat Group Automobiles prowadzą dalsze rozmowy w sprawie przyszłości spółki joint-venture w Sevel Nord (Francja) po tym, jak w maju ubiegłego roku poinformowano, że dotychczasowa umowa o współpracy nie zostanie przedłużona po roku 2017.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W fabryce Sevel Nord powstają egzemplarze furgonów Peugeot Expert, Citroen Jumpy oraz Fiat Scudo.

W związku z prowadzonymi negocjacjami projekt umowy został przedstawiony radzie zakładowej w Sevel Nord, zakładający przekazanie udziałów Fiat Group Automobiles w spółce joint-venture Sevel Nord na rzecz PSA Peugeot Citroen z dniem 31 grudnia 2012 lub wcześniej.

Zgodnie z projektem tego porozumienia, fabryka Sevel Nord ma kontynuować produkcję lekkich pojazdów użytkowych dla obu koncernów do czasu wejścia w życie nowych standardów emisji spalin pod koniec roku 2016.

Strony spodziewają się, że ostateczna umowa dotycząca wszystkich wymienionych kwestii zacznie obowiązywać przed końcem bieżącego roku.

Zaznacza się, że powyższy projekt nie ma skutków dla innych programów współpracy między PSA Peugeot Citroen oraz Fiat Group Automobiles, w tym joint-venture Sevel Sud w Val di Sangro (Włochy), który będzie nadal funkcjonował na obecnych zasadach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama