/  /  /  /  / Peugeot RCZ zdobywa kolejną nagrodę za design
Peugeot RCZ

Peugeot RCZ

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Peugeot RCZ zdobywa kolejną nagrodę za design

motoring.co.uk|
null
© Peugeot
null

Peugeot RCZ pokonał Auti TT w walce o tytuł najlepsze Coupe w tegorocznym konkursie brytyjskiego Auto Express. Samochód otrzymał także nagrodę za "Najlepszy Design". Co ciekawe, nie jest to pierwsze takie wyróżnienie dla francuskiego sportowca w Wielkiej Brytanii. W maju został laureatem konkursu "Design roku" organizowanym przez Fleet World.

O przyznaniu nagrody zdecydowało atrakcyjne nadwozie z charakterystycznie wygiętym dachem, które jednoznacznie identyfikuje Peugeota-a RCZ. Skórzane obszycie deski rozdzielczej, czarny lakier "piano" oraz komfortowe fotele to doskonałe uzupełnienie sportowego charakteru modelu.

Kompaktowe coupe 2+2 powstało jako samochód ekskluzywny, skierowany do wymagającej klienteli. Nazwa RCZ symbolizuje wyróżniającą się i szczególną pozycję w gamie Peugeot, gdyż jest pierwszym samochodem bez numeracji i bez środkowego ani podwójnego zera. Wyzwaniem projektu był szczególnie krótki czas na opracowanie tego nowego modelu. Udało się i zaledwie po dwóch latach od prezentacji concept caru.

W Polsce najtańsza wersja  z silnikiem 1.6 (156 KM) wyceniona została na 98 000 PLN.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama