/  /  / RCZ
Peugeot RCZ

Peugeot RCZ

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Kompaktowe Coupe francuskiej marki (klasa C) to samochód, z którym wiąże ona wielkie nadzieje. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie modelu, ma on być zwycięstwem stylu i technologii, stanowić nowy rozdział nie tylko w historii marki lecz w całej rodzinie kompaktowych coupe. Połączenie nieskazitelnego wnętrza i efektywnych silników zapewniać ma kierującemu całkiem nowe wrażenia z jazdy. Prawdopodobnie właśnie z chęci podkreślenia wyjątkowości auta, RCZ nie zawiera w nazwie jednego lub dwóch zer.

Przód samochodu nie pozostawia wątpliwości z jakiego koncernu się wywodzi. Obszerne reflektory  ze znakiem lwa pomiędzy nimi, a poniżej pokaźnych rozmiarów wlot powietrza to cechy charakterystyczne wszystkich modeli Peugeot. Profil auta wygląda bardzo dynamicznie, co jest zasługą masywnych, wyraźnie odznaczających się nadkoli, poprowadzonej wysoko linii okien oraz łagodnego łuku tworzonego przez wykonane z aluminium słupki dachowe. Przez centralną część dachu, nad głowami pasażerów, przebiega zaś podwójne przetłoczenie, co stanowi charakterystyczny element modelu. Tył auta, masywny lecz zgrabny, wieńczą wyciągnięte głęboko na nadkola reflektory. Walory sylwetki Peugeota RCZ docenione zostały w czasie 25. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego w głosowaniu ponad 100 tysięcy internautów, kiedy to wybrany został najpiękniejszym autem 2009 roku. Sportowy Peugeot znalazł również uznanie w oczach klientów. Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie limitowana seria 200 egzemplarzy rozeszła się ciągu 48 godzin. Wnętrze RCZ to już mniej wyrafinowana forma, bowiem jego kształty przeniesione zostały z modelu 308, różni się natomiast zastosowanymi wyższej jakości materiałami. To produkowane w Austrii, kompaktowe coupe mierzy sobie 4287 mm długości, 1359 mm długości oraz 1845 mm szerokości. Samochód w 2012 roku przeszedł drobny facelifting. Zmianie uległ przód samochodu, gdzie zastosowano nowy grill oraz zastosowano światła do jazdy dziennej LED.

Dla ochrony podróżujących nim osób Peugeot RCZ wyposażony jest w dwie poduszki powietrzne czołowe oraz dwie poduszki boczne. Dla ochrony pieszych wyposażony został aktywną pokrywę silnika z wyzwalaniem pirotechnicznym, pozwalającą zmniejszyć skutki zderzenia dla pieszego. Wyposażony jest również w system kontroli trakcji oraz ABS.

Do konkurentów Peugeota RCZ zaliczają się takie auta jak BMW serii 1, Volkswagen Scirocco, Ford Focus ST oraz Opel Astra OPC .
 

RCZ najczęściej porównywany z

Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta
Ford Focus
Ford Focus
Nissan 370Z
Nissan 370Z
Opel Astra IV
Opel Astra
Opel Cascada
Opel Cascada
Subaru BRZ
Subaru BRZ
Toyota GT 86
Toyota GT 86
Reklama