/  /  /  /  / Peugeot partnerem przewodnictwa Polski w UE
Peugeot iOn

Peugeot iOn

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Peugeot partnerem przewodnictwa Polski w UE

Peugeot Polska|
null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Od 1 lipca przyszłego roku, po siedmiu latach członkostwa w Unii Europejskiej Polska obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

Przez pół roku nasz kraj będzie przewodniczyć posiedzeniom Rady Unii Europejskiej. Prezydencja to czas wytężonej pracy i odpowiedzialności za kierunki i tempo rozwoju Europy. To także ogromny prestiż i szansa na promocję naszego kraju. Sprawowanie przez państwo członkowskie prezydencji budzi duże zainteresowanie opinii publicznej i mediów.

„Z tym większą dumą pragniemy poinformować, że oferta Peugeot Polska otrzymała najwyższą ocenę zespołu ds. wyboru partnerów przewodnictwa RP w Radzie UE i tym samym Peugeot Polska będzie partnerem prezydencji w obszarze transportu samochodami osobowymi - informują przedstawiciele Peugeot Polska.

20 grudnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Peugeot Polska podpisały umowę nieodpłatnego użyczenia 117 samochodów, w tym 114 wyposażonych w ekologiczne, oszczędne silniki wysokoprężne z filtrami cząstek stałych FAP, a trzy - w silniki w 100% elektryczne.

Lista samochodów to:
Peugeot 508: 52 samochody. Premiera na rynku w marcu 2011 roku. Pierwszy model Peugeot, który powstał zgodnie z nowymi liniami stylistycznymi marki. Ciekawostką jest fakt, iż wnętrze 508 zostało zaprojektowane przez polskiego projektanta pracującego w Centrum Stylu Peugeot we Francji.
• Peugeot Expert (8-osobowy): 52 samochody
• Peugeot 4007 z napędem 4×4: 5 samochodów
• Peugeot Partner (5-osobowy): 5 samochodów
• Peugeot iOn (w 100% elektryczny): 3 samochody

Przez pół roku samochody Peugeot Polska będą tworzyć flotę prezydencji Polski w Radzie UE, obsługując logistycznie kilka tysięcy delegatów, którzy przyjadą do Polski na spotkania prezydencji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama