/  /  /  /  / Peugeot iOn w sprzedaży
Peugeot iOn

Peugeot iOn

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Peugeot iOn w sprzedaży

Peugeot|
null
© Peugeot
null

Peugeot otwiera wstępne rezerwacje modelu iOn, swojego samochodu 100% elektrycznego. Francuska marka podpisała już listy intencyjne z dziewięcioma przedsiębiorstwami, administracjami oraz dużymi flotami europejskimi w sprawie projektu „auto partage”.

Peugeot otwiera wstępne rezerwacje modelu iOn, swojego samochodu 100% elektrycznego. Marka podpisała już listy intencyjne z dziewięcioma przedsiębiorstwami, administracjami oraz dużymi flotami europejskimi w sprawie projektu „auto partage”.*

Peugeot modelem iOn dodaje nową wartość automobilową do swojej gamy, proponując rozwiązanie mobilności w mieście o zerowej emisji zarówno klientom indywidualnym jak i przedsiębiorstwom, czy też administracjom państwowym.

Jego osiągi oraz autonomia 130 km, uzyskane dzięki zastosowaniu baterii litowo jonowych, pozwalają zaspokoić potrzeby poruszania się w mieście dbając równocześnie o ochronę środowiska.

W ramach ofensywy Peugeot w kręgach klientów flotowych, iOn już znalazł zainteresowanie dziewięciu przedsiębiorstw europejskich, w zakresie rozwiązania „auto-partage”.

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to wstępne rezerwacje dokonywane są na stronach internetowych Peugeot w Niemczech, Wielkiej Brytanii. Hiszpanii, Francji i we Włoszech.

Peugeot, pionier i pierwszy producent pojazdów z napędem elektrycznym, dzięki modelowi 106 produkowanemu w latach 1995-2003, pozostaje, na dzień dzisiejszy konstruktorem, który sprzedał najwięcej na świecie samochodów o zerowej emisji.

Peugeot i0n, opracowany w kooperacji z Mitsubishi Motor Company (MMC), został zaprezentowany na ostatnim salonie samochodowym we Frankfurcie .
 
* „ Auto partage”– krótkoterminowy wynajem samochodu
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama