/  /  /  /  / Nowy Peugeot 208 nadjeżdża ze Słowacji
Peugeot iOn

Peugeot iOn

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Peugeot 208 nadjeżdża ze Słowacji

null
© Peugeot
null

W marcu wystartowała produkcja seryjna modelu Peugeot 208 w fabryce PSA Peugeot Citroen na Słowacji. Francuski koncern wiąże z tym autem duże nadzieje, licząc na zdobycie mocnej pozycji w europejskim segmencie B.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przygotowania do rozpoczęcia seryjnej produkcji modelu Peugeot 208 w fabryce PSA Peugeot Citroen na Słowacji rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas to z linii montażowej zjechał milionowy egzemplarz samochodu wyprodukowany w tych zakładach, czyli Peugeot 208 w wersji przedprodukcyjnej.

Nowe moto hity z naszej części Europy

Obok fabryk na Słowacji i we Francji, egzemplarze nowego Peugeot 208 produkowane będą również w  brazylijskim Porto Real (dostawy na rynki Ameryki Łacińskiej).

Fabryka PSA Peugeot Citroen na Słowacji produkuje seryjnie samochody od roku 2006. W roku ubiegłym wolumen wyniósł 205 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama