/  /  / Bipper
Peugeot Bipper

Peugeot Bipper

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Peugeot Bipper to najmniejszy samochód dostawczy w całej gamie francuskiego producenta. Zaliczany jest on do lekkich samochodów dostawczych w grupie furgonów. Po raz pierwszy auto zostało zaprezentowane w 2007 roku podczas targów pojazdów dostawczych w Amsterdamie. Model ten powstał jako efekt współpracy włoskiej grupy Fiat z francuskim koncernem PSA, który jest właścicielem marek Peugeot i Citroen. Wynikiem tej kooperacji były dodatkowo modele bliźniacze Fiat Fiorino oraz Citroen Nemo, które dzielą ze sobą 90% komponentów. Wszystkie auta powstały na nowej płycie podłogowej, która pozwoliła na osiągnięcie wymiarów 3,86 metra długości, szerokość 1,68 metra oraz wysokość 1,72 metra. Wymiary te predestynują pojazd ten przede wszystkim do jazdy miejskiej. Na bazie dostawczego furgonu stworzono również wersję osobową, która jest dłuższa o 10 cm oraz posiada w swojej nazwie dodatkowy wyraz „Tepee”. Przestrzeń ładunkowa przyjęła kształt sześcianu, a jej długość użytkowa wynosi 1,52 metra, a maksymalna wysokość wnętrza 1,18 metra. Szerokość na poziomie nadkoli wynosi 1,05 m, co daje całkowitą pojemność 2,5 m3. Pojemność ta może zostać zwiększona do 2,8 m3 za sprawą składanego fotela kierowcy. Na dostępnej powierzchni załadunkowej Bipper jest w stanie przewozić do 610 kg ładunku. Załadunek i rozładunek ułatwiony jest poprzez zastosowanie niskiego (na wysokości 52,7 cm) progu załadunkowego oraz dzięki niesymetrycznym drzwiom uchylnym, które mogą otwierać się pod kątem 90 lub też 180 stopni. Peugeot Bipper wraz z modelami bliźniaczymi otrzymał podczas salonu samochodów użytkowych w Hanowerze tytuł „Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2009”. Model ten produkowany jest w zakładach Tofas w tureckiej miejscowości Bursa.

Peugeot Bipper praktycznie nie różni się wyglądem od swoich braci spod znaku Citroena i Fiata. Pojazdy zostały zbudowane według uniwersalnej linii stylistycznej, typowej dla niewielkich samochodów użytkowych, w której nowoczesne akcenty zawarte są tylko w przedniej części, zaś tylna część przypomina niewielkie pudełko. W aucie znajduje się więc duży, plastikowy zderzak, reflektory mocno uniesione do góry, a do tego duże lusterka i mocno podkreślone nadkola. Jednak w przeciwieństwie do bliźniaczych modeli, Peugeot Bipper dostępny jest tylko w jednej wersji nadwozia, którą jest 3-drzwiowy furgon.

Wyposażenie w elementy zapewniające bezpieczeństwo podróżującym nie jest najmocniejszą stroną Peugeota Bipper. W standardowym wyposażeniu znajduje się tylko poduszka powietrzna kierowcy oraz system zapobiegający blokowaniu kół podczas nagłego hamowania ABS. Jako dodatkowa opcja dostępna jest jedynie poduszka powietrzna pasażera oraz tempomat i ogranicznik prędkości. Do tej pory model ten nie został poddany testom zderzeniowym przeprowadzanym przez niezależna organizację EuroNCAP.

Głównymi konkurentami Peugeota Bipper są jego bracia bliźniaczy, czyli Fiat Fiorino i Citroen Nemo.
 

Bipper najczęściej porównywany z

Citroen C4
Citroen C4
Fiat Fiorino
Fiat Fiorino
Fiat Doblo
Fiat Doblo
Ford Fiesta Van
Ford Fiesta Van
Nissan NV200
Nissan NV200
Peugeot Partner
Peugeot Partner
Renault Kangoo Express
Renault Kangoo Express
Reklama