/  /  /  / Polska: Kampania przywoławcza Peugeot 307
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Kampania przywoławcza Peugeot 307

UOKIK|

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) zamieścił na stronie internetowej następujący komunikat dotyczący nowej akcji serwisowej modelu Peugeot 307.

"Peugeot Polska Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o powtórzeniu kampanii naprawczej systemu ABS instalowanego w niektórych samochodach modelu 307.

Akcja serwisowa będzie dotyczyć pojazdów wyprodukowanych od lutego 2002 r. do września 2005 r. wyposażonych w system zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania, tzn. Anti-Blocking-System (ABS) bez elektronicznego systemu stabilizacji jazdy tzw. Electronic Stability Programme (ESP).

Powodem powtórnej kampanii jest możliwość nieskutecznego przeprowadzenia napraw w ramach akcji ogłoszonej w październiku 2005 r. Zgodnie z informacjami przedsiębiorcy w samochodach Peugeot 307 złącza bloku ABS nadal mogą być nieszczelne, co może prowadzić do zwarcia, a w konsekwencji nawet do pożaru pojazdu.

Peugeot Polska Sp. z o.o. zapewnił Urząd, że wszyscy posiadacze samochodów objętych akcją zostaną poinformowani listami poleconymi za potwierdzeniem odbioru o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi. Kampania naprawcza obejmować będzie weryfikację stanu bloku ABS, jego wymianę w przypadku stwierdzenia takiej konieczności, dodatkowe zabezpieczenia złącz poprzez smarowanie, a także nałożenie nieprzemakalnej osłony na blok ABS.

Kampania serwisowa rozpocznie się 16 października 2006 roku. W Polsce akcją objętych jest 22 378 samochodów oznaczonych numerami serii od 82312309 do 84392641".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama