/  /  /  / Nowy minivan dzięki kooperacji PSA i GM
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy minivan dzięki kooperacji PSA i GM

PSA/GM|
null
© Citroen
null

PSA Peugeot Citroen i General Motors poinformowały, że w ramach zawartego sojuszu uruchomią produkcję nowego minivana z segmentu B dla obydwu koncernów. Auta będą wytarzane w zakładach GM Espana w Saragossie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, jednym z projektów sojuszu jest opracowanie minivana z segmentu B nowej generacji, opartego na platformie Grupy PSA. Program ten stanowi jeden z trzech celów aliansu ogłoszonych w grudniu ubiegłego roku.

PSA Peugeot Citroen zajmie się opracowaniem jednostek napędowych dla wszystkich modeli. Z kolei realizacją projektu od strony inżynierskiej pokieruje biuro konstrukcyjne Opla w Ruesselsheim.

Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku pod koniec roku 2016. Produkcja zostanie uruchomiona w zakładach GM w Saragossie.

Sojusz PSA i GM jest oparty na partnerskiej współpracy. Samochody obu koncernów będą znacznie różniły się między sobą i w pełni zachowają charakterystyczne cechy swoich marek.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama