/  /  /  / Dobry start nowego Peugeot 308
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dobry start nowego Peugeot 308

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Miejski crossover Peugeot 2008 oraz kompaktowy Peugeot 308 nowej generacji to najważniejsze modele debiutujące w ofercie francuskiej marki w bieżącym roku. Jakim zainteresowaniem samochody te cieszą się na rodzimym rynku francuskim?

Jak informuje marka Peugeot, na rynku francuskim zebrano do początku października łącznie ponad 6 000 zamówień na kompaktowy model Peugeot 308 nowej generacji (z powyższego około 4 000 w samym tylko wrześniu).

Powodem do radości jest ponadto fakt, że około 74% złożonych dotychczas zamówień na nową 308-kę stanowią egzemplarze w wyższych wersjach wyposażeniowych.

Dodajmy, że pierwsze egzemplarze nowej 308-ki oficjalnie trafiły do francuskich salonów dealerskich mniej więcej w połowie września.

Rozpędza się też inna tegoroczna nowość francuskiej marki, czy miejski crossover Peugeot 2008, który ma na koncie około 24 000 zamówień od klientów mieszkających nad Sekwaną. Udział wyższych wersji modelowych zamówionych w salonach to również około 70% całego wolumenu.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama