/  /  /  / Crossover Peugeot 2008 jeździ po śniegu w środku lata
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Crossover Peugeot 2008 jeździ po śniegu w środku lata

null
© Peugeot
nullnull

Francuska marka zdecydowała się niedawno na niecodzienną formę prezentacji modelu Peugeot 2008 dla dziennikarzy w Wielkiej Brytanii. Aby w pełni zademonstrować możliwości tego auta, postanowiono wykorzystać stok narciarski pod dachem!

W pierwszej części prezentacji zaproszeni dziennikarze i przedstawiciele mediów mieli za zadanie wjechać na stok modelem Peugeot 2008, który nie miał systemu poprawiającego trakcję Grip Control. Śmiałkowie mieli trudności, aby pokonać więcej niż kilka metrów po mocno ubitym śniegu.

Następnie tą samą próbę potworzono z 2008-ką wyposażoną w układ Grip Control oraz opony błoto/śnieg (Mud & Snow). Efekt był zaskakujący: tym razem Peugeot wjechał prosto na samą górę. Pomyślnie wypadł również test nagłego hamowania samochodem podczas zjazdu w dół.

Cennik Peugeot 2008

Opatentowany przez Grupę PSA system Grip Control optymalizuje trakcję w warunkach ograniczonej przyczepności. Bardzo pomocny okazuje się również 16-centymetrowy prześwit, zaawansowany układ kontroli trakcji oraz opony M+S, które montuje się na przykuwających uwagę swoim stylem obręczach.

Funkcjonalny i wszechstronny system Grip Control dostosowuje charakterystykę pracy do warunków drogowych, oddziałując na koła przedniej osi, dzięki czemu kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem.

Nowości rynkowe marki Peugeot 2013/2014 w Polsce

Przy pomocy pokrętła na konsoli środkowej kierujący może w każdej chwili przejść z trybu standardowego do opcji Śnieg, Błoto, Piasek, ESP Off lub ESP Standard.

W polskiej gamie modelowej Peugeot 2008 pakiet Grip Control nie jest dostępny dla silnika benzynowego 1.2 VTi 82 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama