/  /  /  / Chwalą się sukcesami Peugeot 2008
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

Chwalą się sukcesami Peugeot 2008

Peugeot|
null
© Peugeot
null

Wprowadzony na rynki europejskie w kwietniu bieżącego roku crossover Peugeot 2008 potwierdza dotychczasowy sukces sprzedażowy, zdobywając maksymalne 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

Na koniec września już ponad 54 000 klientów zamówiło omawiany model w Europie, a kolejnych 25 000 złożyło zamówienia do produkcji. Warte zauważenia jest to, iż około 71% miksu sprzedaży modelu 2008 stanowią dwa najwyższe poziomy wyposażenia.

Pod względem popularności Peugeot 2008 roku zajmuje czołowe pozycje w swoim segmencie między innymi:
- drugie miejsce w Danii
- trzecie miejsce w Francji, Portugalii oraz w Holandii

Testy przeprowadzone przez niezależną organizację Euro NCAP potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa Peugeot 2008. Potwierdzeniem zaawansowania w tej dziedzinie są:
- tempomat z ogranicznikiem prędkości,
- ESP (łączący system kontroli trakcji ASR, kontrolę stabilności CDS, system wspomagania hamowania awaryjnego AFU oraz elektroniczny rozdzielacz siły hamowania EBD) ,
- parametry hamowania zapewnione przez hamulce tarczowe wszystkich czterech kół
- sześć poduszek powietrznych (dwie czołowe, dwie boczne oraz dwie kurtyny)
- trzy punkty kotwiczenia dla fotelików typu Isofix

Peugeot 2008 korzysta również z nowoczesnych usług w zakresie bezpieczeństwa, jakże przydatnych w razie wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia na drodze, jak System Peugeot Connect SOS & Assistance, który pozwala na zlokalizowanie pojazdu oraz nawiązanie łączności z jednostkami mogącymi udzielić właściwej pomocy.

Z drugiej strony, konstrukcja kabiny i deski typu Peugeot i-Cockpit pozycjonuje kierowcę w sposób ergonomiczny. Kierowca jest zintegrowany z samochodem i ma natychmiastowy oraz intuicyjny dostęp do wszystkich elementów sterujących pojazdem.

Warto przypomnieć, iż deska rozdzielcza typu Peugeot i-Cockpit składa się z niewielkiej kierownicy multifunkcyjnej, regulowanej na wysokość i głębokość, zegarów w polu widzenia drogi i 7-calowego ekran dotykowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama