/  /  /  / 300 000 sztuk Peugeot 208 opuszcza linię produkcyjną
Peugeot

Peugeot

Zmień
Historia rodziny Peugeot sięga korzeniami XV wieku, kiedy to zamieszkiwała ona tereny południowej Francji. W 1810 roku należący do rodziny Peugeot młyn przekształcony został przez braci Jean-Pierre oraz Jean-Frederic w odlewnię stali i zakład produkcji pił taśmowych, pod szyldem Peugeot Freres (Bracia Peugeot). W roku 1858 marka Peugeot została zarejestrowana, zajmowała się wówczas produkcją rozmaitych urządzeń użytku domowego jak maszyny do szycia, czy młynki do kawy.
Dowiedz się więcej o marce
 

300 000 sztuk Peugeot 208 opuszcza linię produkcyjną

Peugeot|
null
© Peugeot
null

Od momentu uruchomienia produkcji modelu Peugeot 208 łącznie linie montażowe opuściło już 300 000 sztuk tego auta. Jubileuszowy egzemplarz wyprodukowano w fabryce PSA Peugeot Citroen w Poissy pod Paryżem.

Peugeot 208 zdobył dotychczas nagrody branżowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii i Włoszech, a ponadto plasuje się też na finałowej liście pretendentów do tytułu Car of the Year 2013. Plebiscyt ten zostanie rozstrzygnięty na krótko przed otwarciem marcowych targów samochodowych w Genewie.

W Polsce Peugeot 208 znalazł w ubiegłym roku dokładnie 2 742 nabywców. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w rankingu sprzedaży wszystkich modeli dostępnych w gamie Peugeot Polska.

Warto dodać, że gdyby nie ograniczenia produkcyjne wynik 208-ki byłby jeszcze lepszy: generalny importer informuje bowiem, że łącznie w całym roku ubiegłym liczba zamówień w Polsce (czyli również tych czekających na realizację) wyniosła na to auto łącznie 3 825 egzemplarzy.

Ciekawym uzupełnieniem gamy modelowej Peugeot 208 będzie wersja 208 GTi, prezentowana na zdjęciu obok. Generalny importer szykuje premierę tego auta na rynku polskim już w drugim kwartale (PATRZ TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama