/  /  /  /  / Polska: Peugeot 5008 w drodze do Turcji
Peugeot 5008

Peugeot 5008

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Peugeot 5008 w drodze do Turcji

Peugeot Polska|
null
© Peugeot
null

W nocy z 10 na 11 czerwca redaktorzy portalu Francuskie.pl wspólnie z dziennikarzami Programu III Polskiego Radia wyruszyli w blisko dwutygodniową trasę do Turcji. Bohaterem testu jest Peugeot 5008.

W nocy z 10 na 11 czerwca redaktorzy portalu Francuskie.pl wspólnie z dziennikarzami Programu III Polskiego Radia wyruszyli w blisko dwutygodniową trasę. Celem jest Turcja, kraj leżący na pograniczu Europy i Azji. Bohaterem testu jest Peugeot 5008, kompaktowy rodzinny monospace.

Dwa takie samochody wyruszają w podróż liczącą ponad 7 000 kilometrów. Dla wszystkich zainteresowanych śledzeniem przebiegu wyprawy przygotowano mnóstwo niespodzianek.

Pierwsza z nich to codzienne relacje w Programie III Polskiego Radia. Rano, o godzinie 7.45 oraz po południu o godzinie 18.35, będzie można na żywo, prosto z trasy posłuchać przekazu Ernesta Zozunia, dziennikarza Trójki. Oprócz tego, na antenie radia prowadzony będzie konkurs związany z wyjazdem. Do wygrania bony paliwowe oraz weekend z Peugeot 5008.

Druga z niespodzianek to specjalna interaktywna mapa wyprawy, przygotowana przez firmę Finder. Dzięki niej będzie można codziennie, na żywo sprawdzać, gdzie znajduje się ekipa. Na mapie prezentowane będą również informacje o prędkości i zdjęcia zwiedzanych miejscowości.

Program wyjazdu jest wyjątkowo bogaty. Podróż zaczyna się od nocnego przejazdu przez Polskę, Słowację, Węgry i Serbię. Następnie ekipa przejeżdża przez Macedonię i Grecję, dociera do granicy z Turcją. I tam zaczyna się właściwa część wielkiej wyprawy, najpierw przejazd przez północno-wschodnią Turcję, blisko granicy z Gruzją oraz Armenią, następnie przez rejon Araratu, gdzie ma znajdować się sławna Arka Noego. Później ekipa zwiedzi okolice jeziora Van, Kapadocję i dotrze do Stambułu.

Cała trasa liczy ponad 7 000 kilometrów.

Czas na parę słów o bohaterach wyprawy. W podróż wyruszają dwa modele Peugeot 5008. Pierwszy z nich to wersja z silnikiem HDi 1.6 o mocy 110 KM, a drugi to 2.0 HDI o mocy 150 KM. Auto ma 4,53 m długości i oferuje 7 pełnowymiarowych miejsc (w tym dwa składane fotele w trzecim rzędzie). Peugeot 5008 to auto o godnym uwagi współczynniku aerodynamicznym: CX wynosi zaledwie 0,29. Uwagę zwracają duże przeszklone powierzchnie, które w połączeniu ze szklanym dachem dają efekt przestrzenności wnętrza.  
Miejsce kierowcy to prawdziwe stanowisko dowodzenia. Prawie pionowe położenie kierownicy powoduje, że samochód prowadzi się bardzo przyjemnie i komfortowo. Pasażerowie z tyłu również mają powody do zadowolenia: fotele są składane i przesuwane, co uprzyjemnia podróż. Z tyłu 5008 oferuje funkcjonalny bagażnik, który ma ponad 750 litrów pojemności. Oprócz tego podróż ułatwiają liczne schowki zlokalizowane w całym samochodzie. Załoga wyprawy będzie miała okazję dokładnie sprawdzić, na ile będą przydatne podczas długiej podróży.

O tym, jak się sprawują samochody, co się podoba, co jest przydatne oraz wszelkie inne wrażenia z podróży można śledzić na bieżąco na stronach www.peugeot.pl oraz www.francuskie.pl
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama