/  /  / 5008
Peugeot 5008

Peugeot 5008

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
null
nullnullnullnullnull
Peugeot 5008 to trzecie po modelach 1007 i 3008 auto francuskiej marki z czterema cyframi w nazwie. Zaprezentowane w czerwcu 2009 roku auto do sprzedaży weszło pod koniec 2009 roku.

Van klasy C (samochodów klasy kompakt) marki Peugeot to auto mierzące 4529mm długości, 1644mm wysokości oraz 1837 mm szerokości.  Nadwozie- klasyczna dla tego typu pojazdów jednobryłowa konstrukcja o dużych,  przeszklonych powierzchniach robi wrażenie lekkiej i nowoczesnej. Opływowe nadwozie o współczynniku oporu powietrza Cx równym 0,29 przypomina, zdaniem przedstawicieli Peugeot, pociąg TGV. Charakterystyczna maska z dużymi lampami i pokaźnym logo marki w centralnym punkcie nie pozostawia wątpliwości z autem jakiego producenta mamy do czynienia. Wnętrze auta jest przestronne, szczególnie w pierwszym rzędzie siedzeń. Siedzenia drugiego rzędu oferują spory zakres regulacji- mogą być przesuwane w poziomie, można również regulować pochylenie ich oparć. W 5008 zmieści się do siedmiu osób, z czego ostatni rząd siedzeń nie oferuje wygórowanego komfortu. W środku odnajdziemy również dużą ilość różnego rodzaju schowków o łącznej pojemności 48 litrów. Minimalna pojemność bagażnika, 679 litrów, po złożeniu siedzeń wzrasta do 1754 litrów, a składany przedni fotel pozwala na przewożenie dłuższych przedmiotów.

W wyposażeniu z zakresu bezpieczeństwa czynnego znajdziemy takie elementy jak 3 mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, układ blokujący drzwi po ruszeniu auta oraz odblokowujący je automatycznie w razie zderzenia, hamulec elektryczny  z funkcją Hill Assist, zapobiegający stoczeniu się auta w czasie jazdy pod górę. Kolejne układy to inteligentna kontrola trakcji, ABS z układem rozdzielającym siłę hamowania, system wspomagania hamowania awaryjnego oraz ESP. Auto wyposażone jest również w czujniki informujące o niezapiętych pasach bezpieczeństwa u któregokolwiek z pasażerów. O bezpieczeństwo pasażerów jadących z przodu auta, podczas wypadku dbają poduszki powietrzne czołowe (z możliwością dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera) i boczne. Głowy wszystkich znajdujących się na pokładzie auta, chronione są przez kurtyny powietrzne.

Konkurentami Peugeot 5009 na rynku kompaktowych vanów są takie modele jak Citroen C4 Picasso, Ford C-Max, Seat Altea, Toyota Verso, Opel Zafira II, a także Kia Carens.
 

5008 najczęściej porównywany z

Citroen C4 Picasso
Citroen C4 Picasso
Ford C-Max
Ford C-Max
Kia Carens III
Kia Carens
Mercedes B
Mercedes B
Opel Zafira Tourer
Opel Zafira Tourer
Peugeot 508
Peugeot 508
Toyota Verso
Toyota Verso
Reklama