/  /  /  /  / Najbardziej niezawodne kompakty
Peugeot 308

Peugeot 308

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najbardziej niezawodne kompakty

Na podstawie danych GTU|
null
© Peugeot
null

Oto model, który w klasie kompaktów uzyskał najlepsze noty za niezawodność Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (GTU). Podobne do GTU usługi oferuje u naszych zachodnich sąsiadów m.in. DEKRA oraz TUV.

Biorąc pod uwagę samochody z napędem konwencjonalnym, model Peugeot 308 zajął pierwsze miejsce za niezawodność wśród kompaktów w wieku do 3 lat według statystyk Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (GTU). Podobne do GTU usługi oferuje u naszych zachodnich sąsiadów m.in. DEKRA oraz TUV.

Oto pierwsza piątka najbardziej niezawodnych kompaktów w wieku od 1 do 3 lat według zestawienia GTU:
- Toyota Prius (nota 2,6)
- Peugeot 308 (nota 2,8)
- Toyota Auris (nota 3,8)
- Hyundai i30 (nota 5,8)
- Seat Leon/Toledo (nota 6,3)

Peugeot 308 zadebiutował w 2007 roku na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. W gamie francuskiej marki rozpoczął tym samym serię modeli z cyfrą 8 na końcu. Jak podkreślają przedstawiciele Peugeot, mocne strony 308-ki to „półwysoka” architektura zapewniająca doskonałą pozycję za kierownicą, wysoka jakość, niezawodność i dopracowana estetyka. Wśród nagród dla tego modelu można znaleźć „Złotą Kierownicę” magazynu Auto Bild w 2007, wyróżnienia za silniki roku w 2007 i 2008 oraz rosyjską nagrodę „Za Roulem 2009” w grupie samochodów kompaktowych. W testach bezpieczeństwa Peugeot 308 zdobył 5 gwiazdek zgodnie z wytycznymi Euro NCAP.

Dodajmy, że Peugeot 308 zakwalifikował się również do finałowej siódemki konkursu Car of the Year 2008.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama